Size bir telefon kadar yakınız
+90 553 792 40 02
Dil Seçin
trende

TMGD HİZMETİ (RID/IMDG CODE)

Anasayfa » TMGD HİZMETİ (RID/IMDG CODE)

TMGD HİZMETİ (RID/IMDG CODE)

 

Ülkemizin de tarafı olduğu 3 Mart 2015 tarih ve 29284 sayılı Tehlikeli Maddelerin Deniz Yoluyla Taşınması (IMDG CODE) Hakkında Yönetmelik gereğince sorumlu ve yükümlü işletmeler, 15 Eylül 2017 tarihinden itibaren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmetini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ nca yetki sahibi olan ATLAS TMGD Kuruluşundan alabilirler.

18 Şubat 2007 Tarih Ve 26438 sayılı Kıyı Tesislerine İşletme İzni Verilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile tehlikeli maddelerle iştigal eden tüm kıyı tesisi işletmelerinin TMUB (Tehlikeli Madde Uygunluk Belgesi) alması zorunlu olup bu belge için ATLAS TMGD yetkin ve tecrübelidir.

6 Temmuz 2015 tarih ve 29418 sayılı Tehlikeli Maddelerin Demiryolu İle Taşınması (RID)Hakkında Yönetmelik gereğince sorumlu ve yükümlü işletmeler, 15 Eylül 2017 tarihinden itibaren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmetini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ nca yetki sahibi olan ATLAS TMGD Kuruluşundan alabilirler. Demiryolundan taşımacılık yapan işletmeler de aynı şekilde TMFB-DMR almakla yükümlüdürler.

Tehlikeli maddelerin demiryollarıyla, denizyollarıyla sevk edildiği veya demiryolu, denizyoluyla tedarik edildiği işletmeler (Özellikle konteyner ile ticaret yapan) ile sadece kıyı tesisi veya demiryolu tesisi niteliği olan işletmeler, IMDG CODE veya RID kurallarını uygulamak, tehlikeli maddelerin tehlikelerinden insan, çevre ve mülkü korumak için danışmanlığımızdan istifade etmekle yükümlülerdir. Maliyet etkin önerilerimizle rakiplerinizin önüne geçebileceğiniz ve işletmenizi muhtemel risklerden koruyacak bir işbirliği önermekteyiz.

Tehlikeli madde ile yurtiçi ve yurtdışı iş yapan işletmeler için tehlikeli madde lojistiğinde avantaj yakalamak, vizyoner bakışla faaliyet alanlarını geliştirmek, kaliteli danışmanlık hizmeti almak ve minimum maliyet, maksimum güvenlik  ilkesiyle risklerinizi paylaşmak için lütfen bize ulaşınız. İletişim için lütfen tıklayınız.